MyNameisMoney’den #TAVHL Hisse Teknik Analizi 04.08.2020

TAVHL hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (TAV HAVALİMANLARI HOLDİNG A.Ş) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Terste kalanlara ışık tutabilmesi açısından bakıyorum.

TAVHL hisse analizi

Hissemiz Temmuz başında . Bu üçgenin altında veya üstünde oluşacak hareket bize hissenin yönü hakkında bilgi verecektir.

TAVHL hisse analizi için sarı renk ile boyadığım harmonik yapıya göre 15.05 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Önce ki analizlerimde artık alıştığınız için grafikleri anlamak daha da kolay olmaya başlamıştır diye umuyorum. Sarı yapının grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonları ile gösterilmiştir.

Fakat;

Doğmamış bebeğe don biçilmez lafına katılmakla beraber, pembe renk ile boyadığım bir oluşumunu tamamlamamış bir harmonik yapı var. Bunu çizme sebebim hissenin düşüşünün bir miktar daha olabileceğinin sinyallerini görmüş olmamdır. Bu sinyaller:

  1. Anlık fiyatımız tüm hareketli ortalamaların altında kalmıştır. Testimizi 1 saatlik, 4 saatlik ve günlük mumlarda gerçekleştirdim.
  2. Sarı çizdiğim üçgenin alt bandında olması izlenmesi gereklidir.
  3. RSI güçsüz, MACD sat vermiş
  4. Hacimde satışlarda artış var.

TAVHL hisse analizi için karamsar bir tablo gibi gözükse de her karanlığın ardında bir aydınlık vardır sözünü hatırlatarak grafik üzerindeki pozitif fiyatların test edilmesi bu formasyondan sonra da olsa mümkündür. Endekse bağlı bir hisse olduğu için onun etkisi ile baskılanması kimileri için dünyanın sonu olsa da kimileri için birer fırsattır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.