MyNameisMoney’den #SOKM Hisse Teknik Analizi 03.08.2020

SOKM hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (SOK MARKETLER TICARET) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Terste kalanlara ışık tutabilmesi açısından bakıyorum.

SOKM hisse analizi

Hissemiz Temmuz başında . Bu üçgenin altında veya üstünde oluşacak hareket bize hissenin yönü hakkında bilgi verecektir.

SOKM hisse analizi için sarı renk ile boyadığım harmonik yapıya göre 7.20 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Önce ki analizlerimde artık alıştığınız için grafikleri anlamak daha da kolay olmaya başlamıştır diye umuyorum. Sarı yapının grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonu ile gösterilmiştir. (20.08 TL)

Hacim olarak günlükte bir düşüş var ayrıca saatlik ve 4 saatlik grafikte McGinley Dynamic ortalamasının altında kalan bir fiyatlama var. Bu işaretler sarı renkli daralan üçgen yapının altına doğru hareket etmesine sebep olabilir. Altına sarkacak fiyatlar için yine kırmızı ile işaretlediğim fiyatları test etmesine sebep olabilir.

Yukarı yönlü hedefler için yeşil renkli ok işaretinin üzerinde kalıcı hareketler yapması gerekmektedir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.