MyNameisMoney’den #GLBMD Hisse Teknik Analizi 03.08.2020

GLBMD hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Terste kalanlara ışık tutabilmesi açısından bakıyorum.

GLBMD hisse analizi

Hissemiz Haziran başından beri paralel bir kanal içerisinde hareketini sürdürmekle beraber Temmuz ayından itibaren daralan bir üçgen içerisinde formasyonunda değişim başlamış. Bu üçgenin altında veya üstünde oluşacak hareket bize hissenin yönü hakkında bilgi verecektir.

GLBMD hisse analizi için sarı renk ile boyadığım harmonik yapıya göre 1.28 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Önce ki analizlerimde artık alıştığınız için grafikleri anlamak daha da kolay olmaya başlamıştır diye umuyorum. Sarı yapının grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonu ile gösterilmiştir. (7.14 TL)

Hacim ve RSI bize hissenin hala yolunun olabileceği sinyallerini veriyor.

Fakat ilk paragrafta bahsettiğim üçgen bizim için çok önemli bir yer. Altına sarkacak fiyatlar için yine kırmızı ile işaretlediğim fiyatları test etmesine sebep olabilir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir