MyNameisMoney’den #OTKAR Hisse Analizi 15.11.2020

Ücretsiz teknik analiz derslerimiz çok sevildi. Pratik yapabilmeniz açısından analizlerime devam ediyorum. Hissenin temel analiz verilerine hiç bakmadan sadece grafiği yorumlayacağım. Bu analiz dün başlattığım anketin sonucunda çok talep gördüğü için OTKAR hisse analizi (OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş) gerçekleştireceğim.

OTKAR hisse analizi

Hardal sarısı oluşan harmonik desene ait fiyat hedef aslında gelmiş duruyor. Yine de uzun vade hedefini aynı renk ile grafik üzerine işaretledim. Bu noktaya “Sabreden Derviş Krallığı” etikenini vermemin bazı sebepleri var.

OTKAR hisse analizi için 2015 yılına kadar bir projeksiyon yaptım. Mavi kesikli çizgi ile gördüğünüz bölge ciddi bir direnç noktası oluşturmaktadır. Burada dikkatimizi çeken bir durum söz konusu. Sarı renk ile işaretlediğim 3’lü hareketin tamamlanması durumunda hissenin hedefleri kırmızı renkli fiyat etiketleri ile gösterilmiştir.

Diğer bir nokta da pembe tonlarla gösterdiğim fincan-kulp formasyonu. Bu formasyonun kulp hedefleri gelmiş ve geriye fincan hedefleri durmaktadır.

Hocam şimdi kafamız karıştı. 2 adet olumlu bir adet olumsuz bir durumdan bahsediyorsun, peki bu durumda ne yapmalıyız sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu durumlarda pozisyona yeni girecekler için yeşil okun üzerinde kalıcı olduğunu görmek gerek aksi takdirde büyük riskler mevcut. Hissede olanlar için de iz süren stop ile pozisyonu korumak olabilir. Bu sayede olası geri çekilmelerde zararınız kontrol dahilinde olur.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not: Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur. Ayrıca bahsedilen eğitim ücretsiz olarak hem site üzerinde hem de Youtube kanalı üzerinden erişime açılmıştır.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.