MyNameisMoney’den #SASA Hisse Analizi 16.11.2020

Ücretsiz teknik analiz derslerimiz çok sevildi. Pratik yapabilmeniz açısından analizlerime devam ediyorum. Hissenin temel analiz verilerine hiç bakmadan sadece grafiği yorumlayacağım. SASA hisse analizi (SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş) için daha önceki çalışmamızı aşağıda paylaşacağım. Hissenin nerelerden alınabileceğini görmeniz açısından önemli bir kayıt. Bunun dışında SASA hissesini tekrar yorumlayacağım.

SASA hisse yorumu paylaştığım ilk tweet buradadır.

Yukarıda gördüğünüz üzere yine muazzam bir analiz gerçekleşmiş ve 55% üzerinde kar bırakmış. Yani 10.000 TL’lik bir yatırımınız 15.500 TL değerine ulaşmış. Teknik analizin mantığı geçmişteki verileri kullanmak olduğu için bu hatırlatmayı iyi kavramalısınız. Bakalım bugün hissenin durumu ne hale gelmiş.

SASA hisse analizi

SASA hissesi yükselen bir kanal içerisinde hareketine devam ediyor. Grafik haftalık görünümde incelenmiş olup 3 farklı harmonik yapı gözlemlenmiştir. Beyaz renkli harmoniğe ait hedefler gerçekleşmiş olup dikkatimizi diğer hardal rengi ve eflatun harmoniklere veriyoruz.

Yine aynı renk ile boyanan fiyat etiketleri takibi yapılacak hedefler arasındadır. Burada kırmızı bölgeler pozitif ve negatif iki yön için de önem arz etmektedir. Direnç ne kadar kırılamaz ise o kadar güçlü bir hal alır ve satış baskısını beraberinde getirir. Bu senaryo için öncelikle kanalın alt bandı bize destek görevi görecek olup bu bölge de kırıldığı takdirde kırmızı renkli bölge kuvvetli bir destek görevi görmektedir.

Kişisel görüşüm yükselen trendin bozulacağına dair bir sinyal gözlemlenmemesi ile beraber iz süren stop her zaman hayat kurtaran bir sigorta olacaktır.

Geri çekilmeler kimileri için dünyanın sonu olmakla beraber kimileri için de yatırım fırsatlarıdır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.