MyNameisMoney’den #KATMR Hisse Teknik Analizi 05.08.2020

KATMR hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Terste kalanlara ışık tutabilmesi açısından bakıyorum.

KATMR hisse analizi

KATMR hisse analizi için sarı renk ile boyadığım harmonik yapıya göre 2.56 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Önce ki analizlerimde artık alıştığınız için grafikleri anlamak daha da kolay olmaya başlamıştır diye umuyorum. Sarı yapının grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonu ile gösterilmiştir. Bu sefer “Sabreden Derviş Krallığı” hedefinin yanında bir de “Ultra Sabreden Derviş Krallığı” hedefi verilmesinin sebebi diğer 2 sinyalin bize hissenin bu noktaları test edebileceğini destekliyor.

İlk sinyal, rahmetli Barış Manço’yu anımsatan gül pembesi tonlarında “fincan – kulp formasyonu”. Bu formasyona ait hedef yine aynı tonda etiketlenmiştir.

İkinci sinyal ise daralan üçgenimizi gördüyseniz oranın içerisinde hareketini tamamlayan ABC 3lü dalgası ve giriş boyu kadar yükselmesini beklediğimiz yeşil etiketli fiyat.

Ama dikkat etmeniz gereken kısım eğer hisse bu üçgenin altına doğru hareket etmesi durumunda, aşağıda belirtilen kırmızı fiyat balonlarını test etmesi şeklindedir.

Endeks için baskı devam etmekle beraber kırmızı renkli fiyat balonları güçlü birer destek noktaları olup test edilmeleri çok mümkündür. Bu noktalar yine de yukarıda bahsedilen formasyon için bir engel teşkil etmemektedir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den #KATMR Hisse Teknik Analizi 05.08.2020” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.