MyNameisMoney’den #THYAO Hisse Analizi 22.10.2020

Arkadaşlar Merhaba, bildiğiniz üzere THYAO hisse analizi (TÜRK HAVA YOLLARI A.O), ilk defa sizlere aşağıdaki tweet ile duyurdum. 37% kâr ile. Paylaşım daha önce Twitter denizinde kaybolduğu için buradan tekrar paylaşıyorum. Lafı çok dolandırmadan önce yeni grafiğimizi inceleyelim.

Grafiği anlamak için buradan analizlerimi okuma kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Teknik analiz ile ilgili yeni başlıyorsanız ve ücretsiz eğitim almak istiyorsanız buradan ilk başlamanız gereken eğitime ulaşabilirsiniz.

THYAO hisse analizi

THYAO hisse analizi için beyaz renk ile boyadığım harmonik yapıya göre grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonları ile gösterilmiştir.

Son kısımda daralan üçgenin altına doğru sarkan bir fiyatlama mevcut. Bu sebepten dolayı kırmızı işaretli fiyat balonları her zaman olduğu gibi geri çekilme senaryolarında kuvvetli direnç bölgeleridir.

THYAO hissesini kendi içinde değerlendirmeyin sadece, örneğin AAL (American Airlines) veya SAVE (Spirit Airlines) firmaları ile grafiklerini kıyaslayınca performanslarının COVID süresince benzer olduğunu görebilirsiniz. Endeks içerisinde büyük bir hacme sahip olduğu için yavaş bir hissedir. Sebebine değineceğim.

Hisse hakkında bizi pozitif düşünmeye iten durumları sıralamak istiyorum.

  1. Burada daha önceki analizimizden farklı olarak oluşan hardal tonlarda bulunan harmonik yapı bize boğa hareketlerin dönüş sinyalleri olduğunu biliyoruz
  2. Günlük grafik üzerinde Mynameismoney RSI uyumsuzluk indikatörünün bize vermiş olduğu pozitif uyumsuzluk
  3. Günlük grafik üzerinde Mynameismoney MACD uyumsuzluk indikatörünün bize vermiş olduğu pozitif uyumsuzluk

Yukarıda bahsettiğim senaryolar ve sıkışan bir üçgen üzerinden artık yön bulmak istemesi THYAO hissesi için bizlere yeni hareketleri gösterecektir.

Hissenin yavaş hareketlere sahip olduğunu hatırlatma sebebim daha önce gerçekleştirdiği o meşhur yükselişini 469 günde (1,5 yıl civarı) yapmış.

Olası geri çekilmeler yapabilir. Özellikle önümüzde Amerikan seçimleri varken tüm dünya borsaları ile birlikte biz de çok etkileneceğiz.

Analizimiz kesinlikle sadece teknik analize bakılarak yapılmış olup, temel analiz konularına bakılmadan yorumlanmıştır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.