MyNameisMoney’den #SRVGY Hisse Teknik Analizi 02.08.2020

#SRVGY hisse analizi

SRVGY hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (SERVET GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Terste kalanlara ışık tutabilmesi açısından bakıyorum.

Anlık iniş çıkışlar bizi ilgilendirmediğini belirterek, ilk dikkat çeken 24 Mart sonrasında yani pandemi toparlaması ile paralel kanal içerisinde yükseliş trendinde olan bir görünümü mevcut.

SRVGY hisse analizi için sarı renk ile boyadığım harmonik yapıya göre 8.28 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Önce ki analizlerimde artık alıştığınız için grafikleri anlamak daha da kolay olmaya başlamıştır diye umuyorum. Sarı yapının grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonu ile gösterilmiştir. (27.82 TL)

Ama dikkat etmeniz gereken çok önemli bir noktayı yeşil daireler ile belirttim.

Yukarıdaki yeşil daire yükseliş trendinin üst bandına yaklaşılmasından ve daha önce burayı test ederek kıramamasından dolayı burada direnç olarak karşımıza çıkacaktır. Ayrıca RSI üzerinde işaretlediğim yeşil dairede de uyumsuzluk olduğu görülmektedir. Bu sebeple hisse kanalın alt tabanına doğru hareket etmeye eğilim gösterebilir. Buraya gelecek sert düşüşler altta kırmızı ile işaretlediğim fiyatları test ettirebilir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.