MyNameisMoney’den #RTALB Hisse Analizi 15.10.2020

Ücretsiz teknik analiz derslerimiz çok sevildi. Pratik yapabilmeniz açısından analizlerime devam ediyorum. Bu analiz dün başlattığım anketin kazananı olduğu için RTALB hisse analizi (RTA LABORATUVARLARI BİYOLOJİK ÜRÜNLER İLAÇ VE MAKİNA SANAYİ TİCARET A.Ş) gerçekleştireceğim.

RTALB hisse analizi

Ağustos ayından beri düşen bir trend içerisinde harekete sahip olan RTALB dönüş sinyalleri oluşturmaya başladı. Şimdi bu hisseyi biraz geriden inceleyelim.

İlk dikkatimizi çeken kısım hareketin büyük bir oranda yükselen bir kama içerisinde olmasına rağmen son dönemde bu formasyonun altına doğru kayması yatırımcısını tedirgin eden bir durum. Aksi takdirde bu yapının içerisindeki 3lü hareketini tamamlayarak yukarıda yeşil renkli fiyat etiketli bölgeleri test etmesini beklerdik.

Önemli olan bu sarkmaların bir tuzak mı yoksa düşüş trendini destekler nitelikte mi olduğuna bakmalıyız.

Trend dönüşlerini bizlere hatırlatan 2 adet oluşum mevcut. Bunlardan ilki mor renkle gösterdiğim harmonik yapı ve bunu destekler nitelikte MACD pozitif uyumsuzluğunun olması. Formasyonun gerçekleşmesi ile yine mor renk ile belirtilen fiyatın test edilmesi olasılıklar içerisindedir.

Özetlemek gerekirse, hissenin yönü aşağı fakat dönüş sinyalleri veriyor.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not: Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur. Ayrıca bahsedilen eğitim ücretsiz olarak hem site üzerinde hem de Youtube kanalı üzerinden erişime açılmıştır.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den #RTALB Hisse Analizi 15.10.2020” hakkında 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.