MyNameisMoney’den #OZGYO Hisse Analizi 25.08.2020

Bildiğiniz üzere OZGYO hisse analizi (ÖZDERİCİ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş) paylaşımımı ilk defa sizlere aşağıdaki tweet ile duyurdum. Bu analiz ile tam 101 kademelik artış öngörerek 68% kar ettik. Sabreden Derviş Krallığı yine kazandı. Hatta hisse bu hedefin de üzerine devam ederek sonrasında bir geri çekilme yaşadı.

OZGYO hisse analizi yorumumu yoğun istek üzerine tekrar edeceğim.

OZGYO hisse analizi

Hisse normalde hem RSI hem de basit hareketli ortalamalar dikkate alındığında aşağı yönlü en azından kesikli çizgiler ile gösterilen destekleri denemek ister gibi duruyor. Özellikle saatlik grafik göz önüne alındığında bu olasılığı destekler nitelikte…

FAKAT!

40 defa uyardığım ve gerçekleşen endeks düzeltmesi ile oluşan beyaz tonlu harmonik yapı bize daha olumlu sinyaller veriyor. Bu harmoniğin bozulması için hissenin 1.70 TL altına kadar sarkması gerekir ki bu noktada biraz gerisinde bulunan yeşil tonlu harmonik yapı geçerliliğini koruyacaktır. Maalesef bu hisseye çok fazla spek için girip çıkanlar var o yüzden günlük grafiğe göre hedefleri belirlemek bu konuda kendinizi bu tarz küçük yatırımcı avcılarından izole etmenize katkı sağlar.

Özetle yukarı yönlü hedefler ve yeni “Sabreden Derviş Krallığı” hedefi fiyat balonu ile gösterilmiş. Aşağı yönlü özellikle son üçgenin altına sarkan hareketlerde test edebileceği noktaları da kırmızı fiyat balonları ile gösterdim.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Extra sabır ile ilgili diğer yazım

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.