MyNameisMoney’den #KUYAS Hisse Analizi 26.08.2020

Bildiğiniz üzere KUYAS hisse analizi (KUYUMCUKENT GAYRİMENKUL YATIRIMLARI A.Ş) paylaşımımı ilk defa sizlere aşağıdaki tweet ile duyurdum. Bu analiz ile tam 203% kar ettik. İki katından bile fazla! Sabreden Derviş Krallığı yine kazandı. Tam verdiğim hedeften sonra geri çekilmesini yaptı.

KUYAS hisse analizi

Hisse saatlik grafiğinde RSI uyumsuzluğuna sahip bu da kısa vadede geri çekilme ihtimali doğuruyor. Aşağı yönlü en azından kesikli çizgiler ile gösterilen destekleri denemek ister gibi duruyor.

FAKAT!

40 defa uyardığım ve gerçekleşen endeks düzeltmesi ile oluşan sarı tonlu harmonik yapı bize daha olumlu sinyaller veriyor. Bu harmoniğin bozulması için hissenin 1.90 TL altına kadar sarkması gerekir ki bu noktada biraz gerisinde bulunan beyaz ve eflatun tonlu harmonik yapılar geçerliliğini koruyacaktır. Maalesef bu hisseye de çok fazla spek için girip çıkanlar var o yüzden günlük grafiğe göre hedefleri belirlemek bu konuda kendinizi bu tarz küçük yatırımcı avcılarından izole etmenize katkı sağlar.

Özetle yukarı yönlü hedefler ve yeni “Sabreden Derviş Krallığı” hedefi fiyat balonu ile gösterilmiş. Aşağı yönlü özellikle son üçgenin altına sarkan hareketlerde test edebileceği noktaları da kırmızı fiyat balonları ile gösterdim. Kırmızı bir ok işareti ile dikkat etmeniz yeri belirttim.

Bir de dikkat ederseniz en altta bir kırmızı balon daha var 1.18 TL üzerinde ve Aman Ya Rabbi! Bu ne dediğinizi duyar gibiyim. Bu olasılıklar dahilinde ve büyük kesikli üçgen içerisinde 3’lü hareketini tamamlamak ister ise, maalesef bu senaryo da aklımızın bir tarafında kalmalı. Güzel haber ise eğer hisse buraya gelirse sonrasında 4 TL üzerine atabilecek potansiyeli salar.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Extra sabır ile ilgili diğer yazım

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.