MyNameisMoney’den #MARTI Hisse Analizi 25.08.2020

MARTI hisse analizi ilk kez site üzerinden paylaşıyorum. (MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş) Bu hisseye daha önce twitterdan paylaşmıştım.

Artık beni tanıdığınız için anlık iniş çıkışlar bizi ilgilendirmediği için günlük mum grafikleri ile analizimizi gerçekleştireceğiz.

martı hisse analizi

Hisse genel olarak yükselen bir trend içerisinde olmakla beraber kesikli çizgiler arasındaki 3lü hareketini tamamlamış (mavi renkli 0ABC noktaları) ve olası yukarı yönlü hareketinin teyidini almış duruyor.

FAKAT!

Dikkat edilmesi gereken bu kesikli çizgilerin oluşturduğu destek kırılarak bu noktaların altına sarkan hareketin olup olmadığı konusudur. Endeks ile birlikte geri çekilme olursa kırmızı renkli fiyat balonları güçlü birer destek olup test edilme olasılıkları göz ardı edilmemelidir. Bu bölgeler birazdan bahsedeceğim harmomik yapının formasyonunu bozmayacaktır. Tabi ki 0,74 TL’nin altında kalıcı olmadığı takdirde.

MARTI hisse analizi için sarı renk ile boyadığım bu harmonik yapının hedefleri grafik üzerinde yine aynı renkli fiyat balonları ile gösterilmiştir. Geleneksel “Sabreden Derviş Krallığı” hedeflerimiz ve üzerinde yazmadığım fakat “Ultra Sabreden Derviş Krallığı” hedefleri yine aynı renkler ile grafik üzerinde gösterilmiştir.

Unutmadan grafiğin solunda halan beyaz renkli harmonik yapının ilk hedefi daha önce gelmiş ve oradan 180% gibi harika bir kâr almıştık.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Extra sabır ile ilgili diğer yazım

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.