MyNameisMoney’den #MAKTK Hisse Analizi 12.08.2020

Bildiğiniz üzere MAKTK hisse analizi (MAKİNA TAKIM ENDÜSTRİSİ A.Ş) paylaşımımı ilk defa sizlere aşağıdaki tweet ile duyurdum.

MAKTK hisse analizi

İlk kez 1.12 TL’den pozisyonumuza çok güzel bir yerden giriş yapmışız. O dönemde ki gidişata göre 1.82 TL hedefini öngörmüşüz. İlk aşama için tatmin edici bir oranla 62.5% kâr aldık.

Gelen yoğun istek üzerine MAKTK hisse analizi uzun vade analizini yaparak geleneksel “Sabreden Derviş Krallığı” işaretlemesini yapacağız. Bunun için gelin hep beraber analizimize başlayalım.

Endeks üzerinde gerçekleşen son düzeltme bize yeni bir harmonik yapı oluşturdu. Sarı ton ile boyadığım harmonik yapıya ait “Sabreden Derviş Krallığı” hedefi ve akabinde uzun vade “Ultra Sabreden Derviş Krallığı” hedefi yine sarı tonlu fiyat balonları ile grafik üzerine işlenmiştir.

Geçmişinden gelen kuvvetli bir direnç bölgesi var, buranın iyi takip edilmesi gerekir. Bu noktatı bir kaç kere test de edebilir 1 kere test edip geri de çekilebilir veya gönlümüzden geçen direk kıradabilir.

Olası bir geri çekilme söz konusu olduğunda ise kırmızı fiyat balonları bizlere destek görevi görecektir. Bu noktalar kimileri için dünyanın sonu olmakla beraber kimileri için de yatırım fırsatlarıdır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.