MyNameisMoney’den #OSTIM Hisse Teknik Analizi 22.06.2020

Twitter’da paylaştığım analizlerimi bulmakta zorlananlar için buradan paylaşımın daha pratik olabileceğini düşündüm. En azından beğenmezsek eski düzene geri döneriz 🙂

#OSTIM ile ilgili analizi ilk kez paylaşıyorum. Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Takipçilerimin birinden gelen bir istek üzerine bakıyorum. Bu sayede hem çeşitlilik olur hem de farklı grafikler tespit etmemiz için fırsat olabilir.

Kendimize daha güvenli bir yatırım planı çıkarabilmek açısından bu sefer haftalık mum grafikleri ile analizimizi yapıyoruz. 1.45 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Sarı tonlu harmonik yapının ilk 2 hedefini gerçekleştirdiği için “Sabreden Derviş Krallığı” hedefi yine aynı renkl ile belirttiğim fiyat balonunda görebilirsiniz.

İlk olarak harmonik yapının üzerinden ve altından çizdiğim destek ve direnç bölgeleri arasında oluşan running flat bize yükselişin öncesinde geri çekilme yapabileceği konusunda uyarıyor.

Mart ayının sonundan bugüne kadar yükselen bir paralel kanal içerisinde trendini koruyan bir yapı görüyoruz. Bu durumun sonsuz olmayacağını hep beraber defalarca tecrübe ettik.

Atalarımızın öğütlediği bir söz vardır, “doğmamış bebeğe don biçilmez” diye. Aynen oluşmamış formasyonlar için erken konuşmak doğru olmaz. Fakat olasılık hesapları yaparken eğer bu yükseliş Elliott Dalga Prensibi‘ne göre hareket ederse 1. dalganın fibonacci 0,618 noktasına kadar geri çekilme ihtimali 2,01 TL’ye işaret ediyor.

Endeks de oluşabilecek bir düzeltme -ki ağzımda tüy bitti her an gelebilir demekten- ilk harmonik hedefi olan fibonacci 0,382’ye kadar bir çekilme olabilir. Hiç bir zaman olmaz olmaz demeyin.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.