MyNameisMoney’den #GOODY Hisse Teknik Analizi 17.06.2020

Twitter’da paylaştığım analizlerimi bulmakta zorlananlar için buradan paylaşımın daha pratik olabileceğini düşündüm. En azından beğenmezsek eski düzene geri döneriz 🙂

#GOODY ile ilgili analizi ilk kez paylaşıyorum. Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Takipçilerimin birinden gelen bir istek üzerine bakıyorum. Bu sayede hem çeşitlilik olur hem de farklı grafikler tespit etmemiz için fırsat olabilir.

3.15 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Sarı tonlu harmonik yapının hedeflerini yine aynı renkler ile belirttiğim fiyat balonlarında görebilirsiniz.

Son durumda yeşil renkli üçgen yapının içerisinde ki hareketi teknik analizin doğası gereği hissenin yönünü tayin edecektir. İlk aşamada daha olası olan hareket o yapının en alt noktasını test etmek olabilir.

Bu grafikte en dikkat çeken noktalardan birisi hissenin bir paralel kanal içerisinde hareket ediyor olmasıdır. Mavi ok işaretinin üzerine atamayan bir fiyat kanalın en dibine kadar başlayan bir serüven ile bu hissede çok farklı bir sayfa açar. Bu senaryonun gerçekleşmesi #bist100 endeksinin yakın zamanda göstermesini beklediğim düzeltmenin durumuna bağlı olarak değişebilir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.