MyNameisMoney’den #MAVI Hisse Analizi 14.09.2020

MAVİ hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (MAVİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Linkten ulaşabileceğiniz ücretsiz verdiğim kurs sonrası, takipçilerimizden birinin çalışmasına istinaden ben de kedi görüşümü paylaşmak istedim.

Artık beni tanıdığınız için anlık iniş çıkışlar bizi ilgilendirmediği için günlük mum grafikleri ile analizimizi gerçekleştireceğiz.

Bu kez grafikte farklı bir renklendirme kullandım. Kırmızı kesikli çizgiler destek noktaları, mavi kesikli çizgiler ise direnç noktalarını temsil etmektedir.

Mavi hisse analizi

Mavi hisse analizi için 2018 Ağustos ayından itibaren bakınca uzun bir süre mavi renkli kanalın içerisinde hareket ettiğini görüyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken bu kanalın alt bandı bize ilerde direnç görevi göreceğidir.

Bunların dışında oluşan 2 farklı harmonik desen söz konusudur. Bunlardan hardal renkli olanı, boğa piyasasını temsil ederken; pembe tonlu olan ise ayı piyasası için dönüş habercisidir. Yine aynı renklerde hedef fiyat balonlarını grafik üzerine işaretledim.

Yine grafik üzerinde yeşil ve kırmızı renkli oklar bize hissenin yönü hakkında önemli ipuçları taşımaktadır. Üçgen formasyonlarda bize hissenin durak yönlerini gösterecektir.

Mavi hisse analizi için 29,92 TL’nin altına inmedikçe harmonik formasyonlar hedeflerini korumak isteyecektir. Bu düşüşler kimileri için dünyanın sonu olmakla beraber, bazılarımız içinse fırsat niteliği taşımaktadır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den #MAVI Hisse Analizi 14.09.2020” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.