MyNameisMoney’den #HALKB Hisse Analizi 19.07.2020

İlk defa #HALKB hisse analizi yorumumu paylaşıyorum. Bu hisseyi Twitter’da 3000 takipçiye ulaşmanın özelinde analiz yapıyorum. Diğerlerinden farkı hisseye çok farklı zaman aralıklarında bakacağız. Bu yüzden bu analizin çok öğretici olacağı kanaatindeyim.

Artık beni tanıdığınız için anlık iniş çıkışlar bizi ilgilendirmediği için günlük hatta haftalık mum grafikleri ile analizimizi gerçekleştireceğiz.

Öncelikle hissenin 3 farklı harmonik analizine bakacağımızı bilin istiyorum.

#HALKB hisse analizi
  1. Beyaz Harmonik: İlki son 1 ay içerinde oluşmuş olan ve beyaz ton ile renklendirdiğim kısmıdır. Bu analiz ile bize ilk hedefi 0,618 fibo hedefi olan 6.27 TL ardından bu harmoniğe ait sabreden derviş krallığı; 1,618 fibo hedefi olan 7.27 TL test edilmesi beklentiler dahilindedir.
  2. Sarı (Hardal) Harmonik: Mayıs 2019’dan başlayıp oluşumunu Nisan 2020’ye kadar sürdürmüş olan sarı ton ile renklendirdiğim kısmıdır. Bu analiz ile bize ilk hedefi 0,618 fibo hedefi olan 6.65 TL ardından bu harmoniğe ait sabreden derviş krallığı; 1,618 fibo hedefi olan 8.86 TL test edilmesi beklentiler dahilindedir.
  3. Mavi Harmonik: Eylül 2009’dan başlayıp oluşumunu Nisan 2019’a kadar sürdürmüş olan mavi ton ile renklendirdiğim kısmıdır. Bu analiz ile bize ilk hedefi 0,382 fibo hedefi olan 11.37 TL ardından, 2. hedefi 0,618 fibo’ya gelen 15.36 TL bu harmoniğe ait sabreden derviş krallığı; 1,618 fibo hedefi olan 32.22 TL test edilmesi beklentiler dahilindedir.
#HALKB hisse analizi

Hisseye sondan başlayarak geriye doğru giderek inceledik. Sebebi Mayıs 2013’den beri bir düşüş trendi var ve artık bu trendin sonuna mı geldik sorunsalı. Bildiğiniz üzere harmonikler hala grafiklerini bozmamış ve trend dönüş sinyalleri veriyor. Yine de kanalların alt noktaları bu grafiğin destek noktaları olmak ile beraber kırmızı renk ile boyadığım yerler geri çekilme senaryolarında test edilebilinir.

Hissenin son performansını #bist100 endexi ile kıyasladığınızda çok paralel bir hareket etmiştir. Bankacılık endexinin geri kalmış olması olası endex toparlanmalarında daha performanslı bir yükselişe imkan sağlayabileceği gözlemlenmektedir. Bundan dolayı #HALKB hisse analizi için çok farklı bir yorum yaptık. Fazla cesurca olabilir. Süre konusunu tahmin edebilmek imkansızdır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den #HALKB Hisse Analizi 19.07.2020” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.