MyNameisMoney’den #GARAN Hisse Analizi 10.08.2020

GARAN hisse analizi ilk kez paylaşıyorum. (TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş) Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Terste kalanlara ışık tutabilmesi açısından bakıyorum.

Artık beni tanıdığınız için anlık iniş çıkışlar bizi ilgilendirmediği için günlük mum grafikleri ile analizimizi gerçekleştireceğiz.

GARAN hisse analizi

Hisse yükselen bir kanal içerinde hareketini sürdürürken, kanalın üst bandında bulunan dirence çarparak aşağı yönlü hareketine başlamış. Şuan yine aynı kanalın alt bandında işlem görmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bu kanalın altına sarkan hareketin tuzak olup olmadığı konusu, endeks ile birlikte geri çekilim olan bu hissede oluşan yeni bir formasyon söz konusu.

GARAN hisse analizi için sarı renk ile boyadığım bu harmonik yapının hedefleri grafik üzerinde yine aynı renkli fiyat balonları ile gösterilmiştir. Bu harmonik yapının “boğa” dönüşü olması konusu ile RSI incelenmektedir. RSI da aynı şekilde başını yukarı yönlü kaldırmış duruyor.

GARAN hisse analizi için yukarı yönlü yükselişler #bist100 açısından da çok olumlu olacaktır. İzleyelim, görelim.

Dikkat edilmesi gereken nokta aşağı yönlü çekilmeler söz konusu, bu noktalar da güçlü dirençler olan kırmızı fiyat balonları ile gösterilen noktalardır. Orta ve uzun vade düşünenler için “Sabreden Derviş Krallığı” hedefi bulunmaktadır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.