NIBAS hisse analizi ,yine siz değerli takipçilerim için düzenli olarak verdiğimiz eğitimler sırasında tespit ettiğimiz bir grafik örneğidir. Sizler de eğitim almak istiyorsanız Twitter üzerinden DM atarak müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Sizden ricam bu analizin tamamen eğitimin bir parçası olarak görmeniz ve diğer tüm analizlerimde de olduğu gibi NIBAS hisse analizi için de tüm temel analize dayalı dinamikler hariç tutularak incelendiğini aklınızdan çıkarmamanızdır.

NIBAS hisse analizi

Grafik üzerinde oluşan hardal renkli harmonik yapı bize hissenin düşüş eğiliminin sonuna geldiği sinyallerini veriyor. Özellikle Aralık ayından süregelen düşüşün 3lü hareketini tamamlaması da bize olumlu gelebilecek sinyallerden bir diğeridir.

Gözlerimiz MACD ve RSI indikatörlerimde. MACD günlük grafiğinde artık bir hareket olsa da ben de sinyal versem de üzerimdeki kararsızlığı atsam diye can çekişiyor. Grafiğin periyodunu 4 saatliğe çektiğimizde pozitif uyumsuzluğa rastlamaktayız. Bunun dışında trend içerisinde bulunan fiyat hareketleri sebebi ile RSI 30 seviyesinin altında olması bize tekrar bir yükseliş olabileceği fikrini destekliyor.

Grafik bize bu hedeflerin ne zaman gelebileceği konusunda bir bilgiye sahip değildir. Tüm hedeflerin gelmesi durumu da muamma da olsa analizin hedefleri grafik üzerindedir.

Karar kesinlikle sizlere ait. Kırmızı renkli fiyat etiketleri olası geri çekilme noktalarıdır. Hele ki endeks üzerinde düdüklü tencere etkisi varken her zamankinden çok daha dikkatli olmamız gerektiğidir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not: Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur. Ayrıca bahsedilen eğitim ücretsiz olarak hem site üzerinde hem de Youtube kanalı üzerinden erişime açılmıştır.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den NIBAS Hisse Analizi 10.02.2021” hakkında 1 yorum

  1. 10 numara insansın, rsı uyumsuzlukla indikatör ararken sitenizi buldum. inşallah eğitimlerin hepsini izleyeceğim. twitir adresinizi göremedim. kolayca görülen bir yerde olsa daha iyi olmaz mı? teşekkürler kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MyNameisMoney’den NIBAS Hisse Analizi 10.02.2021