MyNameisMoney’den #RYGYO Hisse Teknik Analizi 14.06.2020

Twitter’da paylaştığım analizlerimi bulmakta zorlananlar için buradan paylaşımın daha pratik olabileceğini düşündüm. En azından beğenmezsek eski düzene geri döneriz 🙂

#RYGYO ile ilgili analizi ilk defa paylaşıyorum. Takipçilerimin birinden gelen bir istek üzerine bakıyorum. Bu hisse zamanında çok canlar yakmış ve küçük yatırımcıyı ürkütmüş bundan dolayı normalde bu tarz hisselere prensip olarak bakmıyorum. Çok ısrar geldiği için birlikte inceleyelim neler oluyor bu hissede.

Sarı tonlu harmonik yapı ile başlayalım. Hedefleri yine aynı tonda grafik üzerinde gösterilmiştir. Sabreden derviş krallığı ibaresini bu hisseye yazmayacağım 🙂 Hatırlarsanız o bu yapının fibonacci 1.618 değerine tekabül ediyor o da 16.60 TL’ye denk geliyor.

Turkuaz renkli harmonik yapının ilk hedefini de grafiğe işledim. Diğer hedefleri sarı harmonik civarında olduğu için grafik karmaşası olmaması açısından sonra ki hedeflerini göstermedim. Burada dikkat etmemiz gereken nokta bu formasyon sonrasında aşağı yönlü düzeltmelerin takip etmesidir.

Aynı şekilde mavi tonlu harmonik yapı da tamamlandığında aşağı yönlü baskı vermek isteyecektir.

Yukarıda ki iki olasılığın gerçekleşmesi için yeşil üçgen üzerine sert mum çıkışları önemli. Orayı iyi takip etmek gerekiyor. Aksi takdirde; son senaryo olarak; kimisinin istemediği kimisinin de fırsat olarak gördüğü geri çekilmeler olasılığıdır. Grafikte gördüğünüz fibonacci destek noktaları takip edilmelidir. Bu fiyat noktalarını da kırmızı fiyat balonları ile gösterdim.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.