MyNameisMoney’den #EKGYO Hisse Teknik Analizi 15.06.2020

Twitter’da paylaştığım analizlerimi bulmakta zorlananlar için buradan paylaşımın daha pratik olabileceğini düşündüm. En azından beğenmezsek eski düzene geri döneriz 🙂

#EKGYO ile ilgili analizi ilk kez paylaşıyorum. Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Takipçilerimin birinden gelen bir istek üzerine bakıyorum. Bu sayede hem çeşitlilik olur hem de farklı grafikler tespit etmemiz için fırsat olabilir.

İlk olarak bakmamız gereken durum hissenin düşüş trendinin içerinde ki kanalda hareket ettiğidir. Genelde akıntıya karşı yüzme yanlışında bulunan yatırımcılar bu durumu göre göre yine de yatırım yapmaya çalışırlar. Bunun adı yatırım değil kumardır. Bu durumlarda trendin döndüğü teyidini görmek gerekir.

Trend dönme sinyallerini burada oluşan grafikte zor görünse de turkuaz renkli harmonik formasyon ile almaya başladık. Hatta ilk hedefi olan 1.49 lirayı aştı. Burada trendin döndüğü konusunda daha güvenli bir hal alması için yeşil ok ile belirttiğim trend kanalının üzerinde bir hareket içerisinde olması gerekir. Aksi takdirde ilk olarak fiyat kırmızı etiketler ile belirlediğim fibonacci destek noktalarını test etmek isteyebilir. Ardından da kanalın en dip noktasına kadar bir salınım gerçekleştirebilir. Olmaz olmaz demeyin.

“Sabreden Derviş Krallığı” noktamızla ilgili dikkatinizi çeken bir nokta var değil mi? Genelde en yukarıda verdiğimiz fiyat olması gerekirdi. Cevap aslında cümlede gizli. Derviş her zaman yetinmeyi bilecek. Turuncu renkli harmonik yapı gerçekleştiği takdirde daha önce ki analizlerimde de anlattığım üzere aşağı yönlü bir harekete başlaması çok olasıdır. Amacımız mühendislik yapıp riskleri minimize etmek.

Burada oyun kurucu olay, endex ile beraber hareketleri takip etmek olacaktır. Bu şu anlama geliyor. Her ne kadar yükselen bir grafiğe de başlasa olası ayı formasyonu için temkinli olmak gerekir. Ya bu noktalarda kâr alınır. Ya da bu hareket sonrasında pozisyon alınır.

Bir diğer nokta da direk gibi uzayan grafikler her zaman dikkat edilmesi gereken hisselerdir. Aynı direği inişte de görmek mümkündür. Bu notu büyük büyük yazmamda fayda var.

Son olarak harmonikler dışında ikili dip olarak gözlemlediğim eflatun renkli fiyat hedefini de grafikte bulabilirsiniz.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.