MyNameisMoney’den #BIST100 Endeks Analizi 11.06.2020

Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere 4 Haziran tarihinde sizinle paylaştığım 1 tweetim var, bu tweet ile endeksin toparlanmasında ki gidişatın düzeltmelerinin gelebileceği idi.

4 Haziran ile bugüne bir bakalım ne olmuş:

Dediğimiz noktadan bir düzeltme almış. Şimdi grafiğe baktığımızda iki adet fiyat etiketi görüyoruz. Bu etiketlerden beyaz olanı, beklediğimiz formasyon hedefi elbette. Fakat bizim bu hedef öncesinde dikkat etmemiz gereken çok önemli hususlar var. Bu hususlar da ilk etapta kırmızı etiketli fiyat noktasına kadar endeksi bir düzeltmeye sokabilir.

1. Amerikan Endeksleri ve Borsa İstanbul Kıyaslaması

Daha önce her ne kadar ana tema petrol olsa da endeks benzerlikleri ile ilgili bir yazı yazmıştım. Buradan o yazıma da ulaşabilirsiniz. TIKLA

Amerikan piyasalarının son anda yaptığı hareket bizim borsamız için de öncü bir hareket içerebilir. Daha önceden uyardığım gibi stratejilerinizi her ihtimale karşı hazır tutmanız gerekmektedir. Ancak böylelikle doğru yatırım yapabilirsiniz.

2. Vadeli Endeksler Piyasası

Bildiğiniz üzere İstanbul Borsamız işlemleri saat 18:00’de durduruyor. Ertesi günün sinyallerini seans kapandıktan sonra vadeli piyasaların geceye kadar açık olmasından faydalanarak anlamlandırabiliriz.

Burada bizim piyasaların 18:00’dan sonra ki davranışını 5 dakikalık mum grafiğinde incelediğimizde, aşağı yönlü bir eğilimin olduğunu görmekteyiz.

Sevgili dostlarım, bildiğiniz üzere benim diğer hesaplardan farklı olmak gibi bir amacım var. Bu benden başkalarını hor görüp küçümsemek anlamına gelmemelidir. Herkesin kendine göre amaçları vardır. Bu farklılığı beni takip edenler kısa sürede fark ettiler.

Hiç bir zaman hadi arkadaşlar şu hisseyi alıyoruz şeklinde bir yaklaşımım olmadı. Yılların verdiği tecrübe ile düşüşleri hissettiğimde bu düşüşlere göre pozisyon alma yetisini kazandım. Bu öğrenimleri sizlerle de paylaşmaya çalışıyorum.

Bu yazımdan endeks düşecek veya çıkacak anlamından ziyade olası senaryolarda strateji belirleyebilmeniz ve olaya farklı açılardan bakmanız gerektiği anlamını çıkarmanızı rica ediyorum.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den #BIST100 Endeks Analizi 11.06.2020” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.