MyNameisMoney’den #AYEN Hisse Teknik Analizi 08.06.2020

Twitter’da paylaştığım analizlerimi bulmakta zorlananlar için buradan paylaşımın daha pratik olabileceğini düşündüm. En azından beğenmezsek eski düzene geri döneriz 🙂

#AYEN ile ilgili analizi ilk kez paylaşıyorum. Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Takipçilerimin birinden gelen bir istek üzerine bakıyorum. Bu sayede hem çeşitlilik olur hem de farklı grafikler tespit etmemiz için fırsat olabilir.

Yeşil tonlu harmonik yapı boğa başlangıcını gösterir yapıda. Zaten 2,14’den alım fırsatı vermiş. Kısa vadeli hedefleri sırası ile gelmiş biz grafiğe bakmadan. Hatırlamak için fibonacci 0,382 ve 0,618 noktalarına bakabilirsiniz. Orta ve uzun vade hedeflerini artık gelenek haline gelen “Sabreden Derviş Krallığı” noktamızı da grafik üzerine yerleştirdim. 5,38 TL fiyata tekabül ediyor. Yani Fibonacci 1,618 noktasına.

Hemen bu yapının yanında da henüz oluşumunu tamamlamamış ve tamamladığında ayı olasılığı olan bir harmonik yapı bulunmaktadır. Burayı da beyaz tonlu belirttim. Eğer bu yapı oluşursa 4,05 TL sonrasında geri çekilme gerçekleşecektir.

Burada oyun kurucu olay, endex ile beraber hareketleri takip etmek olacaktır. Bu şu anlama geliyor. Her ne kadar yükselen bir grafiğe de başlasa olası ayı formasyonu için temkinli olmak gerekir. Ya bu noktalarda kâr alınır. Ya da bu hareket sonrasında pozisyon alınır.

Burada sarı ile gösterdiğim ve fincan kulp şeklini oluşturmuş bir formasyon daha mevcut. Bu formasyon fincanın derinliği kadar yükseliş beklentisi verir bizlere hedef olarak. Bu fiyat ise yine aynı renk tonunda fiyat balonu ile gösterdim.

Son senaryo olarak; kimisinin istemediği kimisinin de fırsat olarak gördüğü geri çekilmeler olasılığıdır. Grafikte gördüğünüz sarı üçgenin altına sarkacak durumlarda fibonacci destek noktaları takip edilmelidir. Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.