MyNameisMoney’den #AKENR Hisse Analizi 30.10.2020

AKENR hisse analizi (AKENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş): İlk kez 0.89 TL’den pozisyonumuza çok güzel bir yerden giriş yapmışız. O dönemdeki gidişata göre 1.80 TL hedefini öngörmüşüz. Sabreden Derviş Krallığı için 101% kâr anlamına geliyor.Yani 10.000 TL bir yatırımınız 20.000TL üzerinde bir büyüklüğe ulaşmış oldu.

Gelen yoğun istek üzerine AKENR hisse analizi için uzun vade analizini yaparak geleneksel “Sabreden Derviş Krallığı” işaretlemesini yapacağız. Bunun için gelin hep beraber analizimize başlayalım.

Son zamanlardaki bu düşüş yeni bir harmonik oluşumuna gitti. Bunlardan hardal rengi olan bizim trend dönüşünden elde ettiğimiz yapı ve Sabreden Derviş Krallığı hedefi 3.17 TL. Daha uzun vade Ultra Sabreden Derviş Krallığı hedefi olan 3.81 TL’dir. Eğer bu hedef gerçekleşirse toplamda 75% kâr sağlanmış olacaktır.

Mavi kesik çizgiler ile gösterilen noktalar bizim için direnç bölgeleridir. Fiyatlar bu bölgelerde daha çok inip çıkabilir. Ayrıca kırmızı kesikli çizgi içerisinde 3lü hareketini tamamlamı bir oluşum da bizler için biraz daha pozitif düşünmeye sebep olabiliyor.

Olası bir geri çekilme söz konusu olduğunda ise 1.97 TL kırmızı fiyat balonu bizlere destek görevi görecektir. Altında formasyonun yapısı bozulmuş olur, dikkatli olmak gerekir. Endeks tam manası ile enerjisini boşaltmadı. Bu noktalar kimileri için dünyanın sonu olmakla beraber kimileri için de yatırım fırsatlarıdır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

“MyNameisMoney’den #AKENR Hisse Analizi 30.10.2020” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.