MyNameisMoney’den #KRSTL Hisse Analizi 07.07.2020

Arkadaşlar Merhaba,

Bildiğiniz üzere #KRSTL ile ilk analizimi sizlere aşağıda ki tweet ile duyurdum.

İlk kez 1.38 TL’den pozisyonumuza çok güzel bir yerden giriş yapmışız. O dönemde ki gidişata göre 1.81 TL hedefini öngörmüşüz. İlk aşama için tatmin edici bir oranla 30,60% kâr.

Tabi bununla kısıtlı kalmadık ve aşağıda ki tweetimde belirttiğim gibi bir de trade yaparak kâr oranımızı arttırdık. Dikkatinizi çeken yeni bir hedef olarak 2,04 TL eklendi. Bu hedef de 2. haftada gelerek 47,83% kâr ile cebimizi şenlendirdi.

Gelen yoğun istek üzerine hissenin uzun vade analizini yaparak geleneksel “Sabreden Derviş Krallığı” işaretlemesini yapacağız. Bunun için gelin hep beraber analizimize başlayalım.

KRSTL hisse analizi

İlk yöntemimiz; beyaz renkli harmonik yapının bize “Sabreden Derviş Krallığı” hedefi bize 3.29 TL’yi işaret ediyor.

İkinci analiz aracımız olan “fincan kulp formasyonu” pembemsi renk ile gösterilmiştir. Bu da fincan derinliği kadar yükseliş hedefleyerek bize 3.17 TL yi gösteriyor.

Son aracımız da “yükselen kama” diye adlandırılan ve sarı renkle belirttiğim bölgenin üzerinde kalması ile hedeflenen fiyat 3.09 TL’yi göstermektedir.

Endeksin geri çekilerek düzeltme yapması ile birlikte kırmızı balonlar ile olası geri çekilmeleri gözlemledik. Bu noktalar kimileri için dünyanın sonu olmakla beraber kimileri için de yatırım fırsatlarıdır.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.