MyNameisMoney’den (Dolar) USDTRY Analizi 14.12.2020

Merhaba dolar Türk Lirası analizi diğer adıyla Dolar USDTRY analizi sizinle daha önceden aşağıdaki tweet ile paylaşıldı. Tarihi zirveler sadece grafik üzerinden yorumlanarak tespit edildi. Buyurun aşağıdaki ispatı.

Bugünlerde tekrardan gündem olan ve gelen mesajlardan USDTRY analizi ile ilgili çok fazla talep olması grafik çalışmamı yenilemem gerektiğini hissettirdi. Özellikle bu kadar hassas bir konu olması sebebi ile altını çizerek belirtmek isterim ki, yapacağım analiz sadece grafikleri yorumlamak ile ilgili olup hisselerden çok daha farklı dinamiklere sahip olduğundan dolayı kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak görmemelisiniz.

Şahsen dövizin kendisini bir yatırım aracı olarak görmüyorum. 1 lira bile artsa 12% civarında bir yükseliş söz konusu demek ve hisseler ile bunu çok kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni grafiği paylaşırken temennim bu yükselişin en kısa zamanda düşmesine yönelik adımlar atılması.

Dolar USDTRY analizi

Dolar USDTRY analizi: Harmonik formasyona ait sıralı hedef fiyatları grafiklere işlenmiş olup, bu formasyon geçerliliğini kırmızı fiyat etiketi ile kaybedecektir.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not: Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur. Ayrıca bahsedilen eğitim ücretsiz olarak hem site üzerinde hem de Youtube kanalı üzerinden erişime açılmıştır.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.