MyNameisMoney’den Borsa Performans Analizi 07.08.2020

  • bist100

Dün kaleme aldığım 06.08.2020 Endeks Neden Düştü ve Bundan Sonrası Nasıl Olacak? başlıklı yazıdan sonra aldığım sorulardan bir tanesi çok hoşuma gitti. Ona istinaden borsanın pandemi sonrası yükselişinde etkin olan hisselerin neler olduğuna birlikte göz atalım. Yani borsa performans analizi yapalım.

Borsa Performans Analizi

Farkı zaman aralıklarında farklı davranışlarda bulunduğu için grafiğe o gözle bakmak gerekir. Pandemi öncesi #xu030 #xu100 #xutum ve #xbank endekslerinin birlikte hareket ettiğini görebilirsiniz.

Fakat Mart ayının sonlarına doğru başlayan toparlanmada bu endekslerin performanslarının aynı olmadığı görmekteyiz. Özellikle de bankalar endeksinin performans olarak çok geride kaldığını ve endeksi yukarı taşıyanın ilk 100 firmanın dışındaki firmalar olduğunu gözlemlemekteyiz.

Bu bir yandan iyi bir yandan kötü bir haber. Çünkü yan hisselerde genellikle küçük yatırımcı oranlarının fazla olmasından ötürü en ufak dalgalanmada dağılma söz konusu oluyor.

Bu süreçte izlenmesi gereken öncü hareket bankalar endeksi olduğu kanaatindeyim. Orada başlayacak bir yukarı hareket ciddi bir destek alarak daha önce test edilmemiş yeni rekorlarla tanışmamıza sebep olabilir.

Birlikte izleyip göreceğiz.

Öncelikle sakin olmak bu işin olmaz ise olmazıdır. Sabır üzerine kaleme aldığım bu 2 yazımı gerekirse çıktı alıp duvarınıza asın. Bunu oturtamazsanız, bu mecra sizin para kazanmanız için uygun bir yer değil. Çok geç olmadan bırakın bu işi.

  1. Sabırsızlık 1 Numaralı Düşmanımız
  2. Kıssadan Hisse: Sabır-1

Ben size tecrübelerimi paylaşıyorum. Herkes ortadan kaybolduğu anda ben hep yanınızda oldum. Lütfen paylaşımlarımı daha çok kişiye ulaştırmamda bana yardımcı olun ki sizler gibi çok daha fazla kişinin gönlüne eğilebilelim.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.

Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.