MyNameisMoney’den #ASELS Hisse Teknik Analizi 05.07.2020

Twitter’da paylaştığım analizlerimi bulmakta zorlananlar için buradan paylaşımın daha pratik olabileceğini düşündüm. En azından beğenmezsek eski düzene geri döneriz 🙂

#ASELS ile ilgili analizi ilk kez paylaşıyorum. Bu hisseye daha önce hiç bakmamıştım. Takipçilerimin birinden gelen bir istek üzerine bakıyorum. Bu sayede hem çeşitlilik olur hem de farklı grafikler tespit etmemiz için fırsat olabilir.

Anlık iniş çıkışlar bizi ilgilendirmediği için günlük mum grafikleri ile analizimizi yapıyoruz. Yeşil renk ile boyadığım harmonik yapıya göre 18 TL’de inanılmaz güzel bir alım fırsatı vermiş. Önce ki analizlerimde artık alıştığınız için grafikleri anlamak daha da kolay olmaya başlamıştır diye umuyorum. Yeşil yapının grafik hedefleri yine aynı renkli fiyat balonları ile gösterilmiştir. 28.26 TL bu yapının ilk gerçekleşen hedefidir (fibo 0,382). 18 liradan almış olsaydınız 57% kar etmiştiniz bile. Şuan 2. hedef olan (fibo 0,618) 35.40 TL beklenmektedir. Bu yapının normalde “sabreden derviş krallığı” hedefi fibo 1,618 noktasına denk gelen 65.70 TL hedefi vardır. Ama dikkat etmeniz gereken çok önemli yeni bir yapı ile karşı karşıyayız.

Sarı tonlu harmonik yapı bizim sabreden derviş krallığında önümüze çıkan bir engel oldu. Daha önce ki çalışmalarımda anlattığım gibi bu yapı bize ayı piyasasına dönüş sinyallerini vermektedir. Yani bu hedef sonrasında beklediğimiz hareket aşağı yönlü olmaktadır. İlk aşamada bu yapının tam anlamı ile oluşması gerekmekte olup hedef fiyatı 43.48 TL ‘dir.

Üçüncü bir bakış açısı olması açısından TOBO dediğimiz yani “ters omuz baş omuz” formasyonunun kendisini göstermesidir. Bu arkadaşımızı da pembe ile renklendirdim. Beklenen hareket boyun kısmının derinliği kadar bir yükseliş olduğundan dolayı işaret edilen hedef 41.32 TL ‘dir.

Kırmızı renkler ile boyadığım fiyat balonları olası geri çekilme noktalarıdır. Bu noktalara dikkat ederek kendinize bir strateji belirleyebilirsiniz. Temel analize bakmadığım için hisse ile ilgili olası bedelli, bedelsiz kararlar fiyatları engelleyecektir. Fakat hedeflerin mantığı bellidir.

Endeks de oluşabilecek bir düzeltme -ki ağzımda tüy bitti her an gelebilir demekten- ilk harmonik hedefi olan fibonacci 0,382’ye kadar bir çekilme olabilir. Hiç bir zaman olmaz olmaz demeyin.

Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.

Önemli not: 1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz “sabır”.

Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz.

Teşekkürler

Son Not:Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Soru ve önerilerinizi buradan veya twitter üzerinden iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.