10 -AKGRT- Tüm Hisseleri Analiz Ediyoruz Serisi

AKGRT hisse analizi;

İlk göze çarpan formasyon OBO (Omuz Baş Omuz). Herkesin diline pelesenk olan bu formasyonun öncelikle omuz boyu kadar ardından baş derinliği kadar dülebilme potansiyeli olduğunu bilmeyen kalmadı sanırım.

Özellikle 200 günlük hareketli ortalamasını direnç olarak alan bir fiyatlanmadan bahsediyoruz ki…

İşte burada olaya biraz daha uzaklaşarak bakmak gerekiyor.

Trend desteğinin çalışmasını sağlayacak indikasyonlar mevcut. MACD ve RSI ikisi de al diyor yani desteğin çalışacağına göz kırpar nitelikte.

Kırmızı parmak ile ifade ettiğim yer kader yeri. Fakat 3 mum kuralımızı unutmayalım. 3 adet negatif veya pozitif um görmeden yönün karar verdiğini söylemek yanıltır. Sahte düşüş veya yükselişe yakalanmamak için 3 mum bize omuz verecektir.

Genel Yorum:
Unutmayın devamlı yükselen bir fiyatlama olsa kimse kaybetmezdi. Yaptığım analizi strateji geliştirmek ve teknik analizi öğrenmek için kullanın.
Önemli not:1000 adet hisse yatırımı yapacaksanız x hissesine, tek fiyattan almamayı kendinize alışkanlık edinin. Parçalı alım maliyeti aşağıda tutmak için önemlidir. Olası geri çekilmelerin fırsatlarını kaçırmamış olursunuz. Yatırımınızı anlık değil en azından orta vadeli düşünün. Acele etmeyin unutmayın en önemli mottomuz sabır
Zaman en kıymetli varlığımızdır. Bu yüzden ben zamanımı ayırarak size bir katkıda bulundum. Sizler de bu emeğe karşılık paylaşım ve beğenilerinizi esirgemezseniz bir daha ki sefere motivasyonumu korumama yardımcı olursunuz
Son Not: Burada bildirdiğim tüm detaylar eğitim amaçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yapacağınız işlemlerde zarar edebilirsiniz. Bu bildirim yasal zorunluluktur.
Soru ve önerilerinizi buradan veya Twitter üzerinden iletebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir